10% extra sleva na interiérové osvětlení* >
block 1

Napájecí kabely a zástrčky:
Co dělat a co ne!

 

Na této stránce naleznete příslušné informace o napájecích kabelech a zástrčkách. Základem je, že napájecí kabel a zástrčka se používají k napojení svítidla nebo zařízení, aby bylo možné zapojit jej do zásuvky. Vysvětlíme, jak připojit napájecí kabel a zástrčku ke svítidlu, abyste jej mohli snadno zapojit přímo do zásuvky ve zdi.

Koupit

Rozdíl mezi uzemněnými a neuzemněnými zástrčkami

Je důležité znát rozdíl mezi uzemněnými a neuzemněnými zástrčkami. Uzemněná zástrčka má tři vodiče a každý z nich má jinou barvu.

Žlutý/zelený vodič: Jedná se o zemnicí vodič, který slouží jako ochranný a zabraňuje úrazu elektrickým proudem nebo požáru. Zemnicí vodiče se většinou používají v domácnosti v zónách s vyšší vlhkostí, aby se zabránilo zkratu. Pokud například dojde ve svítidlu k nějaké vadě, osvětlení je automaticky chráněno, napětí odstraněno a svedeno do země.

Hnědý vodič: Jedná se o „živý“ vodič, kterým se vede proud a je vždy pod napětím.

Modrý vodič: Jedná se o vodič, ve kterém není žádné napětí a pouze zajišťuje vybíjení elektřiny. Je to nulový vodič.

block 7

Chcete připojit napájecí kabel a zástrčku ke svítidlu?

Máte svítidlo, které byste rádi zprovoznili pomocí kabelu a zástrčky? Je to snadné! Jednoduše si pořiďte kabel a zástrčku se spínačem nebo bez, podle toho, jak máte v plánu svítidlo používat. Kabel snadno připojte k lampě a zapojte do zásuvky! Máme širokou škálu různých barev a délek napájecích kabelů se zástrčkou!

block 7
emico-featured

Náš sortiment